French Terry med Spiderman. Egner sig godt til hoodies, bukser og lign. til store som små.
Denne French Terry er børstet på bagsiden, hvilket betyder at den er blød. Derudover er denne French Terry med Anna og Elsa med folietryk. Det betyder at printet har en naturlig glitrende effekt
Kvaliteten er i top og stoffet er selvfølgelig økotex-certificeret. Du kan læse meget mere omkring økotex-mærket lige her: økotex
Hvad er french terry? og er du i tvivl om forskellen på isoli og french terry? Så kan du med fordel læse artiklen "hvad er french terry?
Jeanette
fra butikken i Ikast
Vis alle detaljer
01 Pleje og første vask
Vask stoffet en gang, før du klipper. Trikot som dette kryber typisk 3-5 % ved første vask, og det er ærgerligt at opdage, når delene er syet sammen.
Stryg på vrangen ved lav varme.
Tip: Spring tørretumbleren over. Varmen slider elastanen, og så mister stoffet sit stræk i kanter og rib.
02 Levering
Vi sender hverdage fra Ikast med GLS. Stoffet rulles på pap, så dit stof kommer frem uden folder.
